Beymen Orjinallik Sorgulama – Gerçek mi, Replika mı?

Orjinallik sorgulama içerikleri tahminimden çok ilgi gördü. Meğer ne çok sahte ürün mağduru varmış. Ben de Beymen çanta düşkünü olduğum için, son zamanlarda çokça sorulan bir konuda yazmak istedim. Bu makalemde, tüm detaylarıyla Beymen orjinallik sorgulama konusunu irdeliyorum. Hazırsanız başlayalım.

Konuyu tüm detaylarıyla masaya yatırmadan önce Beymen markası hakkında kısa bir bilgi vermek isterim. 1971 yılında kurulan Beymen, şık ve kaliteli tasarımlarıyla moda dünyasında önemli bir yere sahip. Yüksek kalitedeki ürün seçkisi ve müşteri hizmetleri ile de bilinen Beymen, aynı zamanda uluslararası lüks markaların Türkiye’deki önde gelen temsilcilerinden biridir.

Şimdi gelelim Beymen markalı bir ürünün, özellikle de Beymen çantaların orjinallik kontrolü nasıl yapılır konusuna. Dikkat etmeniz gereken detayları ayrı başlıklar altında detaylandırdım. Böylece hem satın almadan önce hem de satın aldıktan sonra Beymen çantanızın orjinal olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Beymen Sarı Etiket Kontrolü

Beymen çanta alırken, çantanın üzerinde Beymen’e ait sarı ve beyaz bir etiket olmasına dikkat edin. Bu etiket, ürünün Beymen mağazasından alındığını gösterir ve replika ürünlerde bu etiketi bulamazsınız. Bu etiket sadece Beymen markalı ürünlerde değil, Beymen mağazalarında satılan tüm ürünlerde bulunur. Bu sebeple Beymen’den alacağınız ve hatta alındığı söylenen her ürün için sarı etiket kontrolü ayırt edici bir detaydır.

https://www.high-endrolex.com/44

Beymen Toz Torbası

Orjinal Beymen çanta aldığınız yanında bir toz torbası gelir. Bu toz torbası, kullanmadığınız zaman çantanızı koyabilmeniz içindir. Böylece çantanız dış etkenlere karşı korunaklı olur ve daha uzun süre kullanırsınız. Şayet alacağınız veya aldığınız Beymen çanta yanında böyle bir toz torbası varsa orjinal olma ihtimali yüksektir.

beymen çanta toz torbası

Tabi, Replika Beymen çanta üreticileri de bu makaleyi okuyup ürünlerin yanına toz torbası ekleyebilir 😛 Her ihtimale karşı bahsettiğim toz torbasının fotoğrafını aşağıya ekliyorum.

Online Alışveriş

Muazzam bir fırsat yakalamadıysam, Beymen markalı ürün alırken genelde https://www.beymen.com/ adresini tercih ediyorum. Çünkü buradan alacağınız ürünlerin sahte çıkma ihtimali yok. Dolayısıyla, sahte Beymen çanta mağduru olmayı engellemenin en kesin yolu Beymen mağazalarından ya da resmi web sitesinden alışveriş yapmak.

Fatura İsteği

İkinci el Beymen çanta alırken, satıcıdan faturasını ibraz etmesini talep edin. Hatta faturada yer alan model numarasıyla, çanta içerisindeki model numarasının birebir aynı olduğundan emin olun. İlgilendiğiniz ikinci el Beymen çanta, herhangi bir Beymen mağazasından (veya resmi web sitesinde) alınmışsa sahte olma ihtimali yoktur.

Orjinallik Kodu ve Detaylı İnceleme

Beymen markalı ürünler herhangi bir orjinallik kodu barındırmaz. Bu sebeple orjinallik kodu sunan satıcılardan uzak durun. Bu satıcılar muhtemelen türlü oyunlarla replika ürün satmaya çalışıyordur.

Yukarıda paylaştığım tüm aşamalardan geçen bir ikinci el Beymen çanta artık detaylıca incelenebilir. Şahsen detaylı inceleme yapmadan kesinlikle herhangi bir ürün almıyor. Siz de alacağınız çantadaki Beymen logosunu ve etiketlerini dikkatlice inceleyin. Satıcıdan detaylı fotoğraflar isteyin ve varsa elinizdeki orjinal Beymen çantalarla karşılaştırın. Gerekirse ürünü elden teslim almayı ve teslim alırken de kontrol etmeyi talep edin.

Beymen Mobil Uygulaması

Beymen indirimlerini kaçırmamak ve orijinal ürünlerden emin olmak için, mobil uygulamasını telefonumda bulunduruyorum. Hatta bildirimlerini de açık tutuyorum. Bu uygulama sayesinde, Beymen’in sunduğu özel fırsatlarla birlikte orijinal ürünleri daha uygun fiyatlarla satın alma fırsatım oluyor. Tavsiye ederim.

Özet

Günlük rutinimde Beymen markalı bir ürünü üzerimde taşıdığımda kendimi iyi hissediyorum. Özellikle biz kadınların Beymen markası düşkünlüğü sebebiyle de özellikle replika Beymen çanta mağduru olmak çok olası. Bu sebeple, herhangi bir sıfır veya ikinci el Beymen çanta almadan bu basit kontrolleri yapmanızı şiddetle tavsiye ederim. Sonuçta para kolay kazanılmıyor.

Okuduğunuz için teşekkürler. Yorumlarınızı paylaşırsanız çok memnun olurum. Orjinallik sorgulama konulu diğer makalelerimize baktınız mı?