Ekşi Sözlük Yazarları İçin Midas Uygulaması Güvenilir mi?

Midas uygulaması güvenilir mi? Ekşi Sözlük’te en çok yanıtlanan sorulardan bir tanesi. Bizimki gibi paranın kolay kazanılmadığı coğrafyalarda, “güvenlik” yatırım yapmadan önce akla gelen ilk soru oluyor. Bunun dışında veri tutarsızlığı, teknik kesintiler ve benzer konular da Midas uygulaması güvenilir mi? sorusunun tekrar tekrar sorulmasına sebep oluyor. Bu makalede Midas uygulaması güvenilir mi? sorusuna ekşi sözlük yazarlarının yorumları üzerinden yanıt arayacağım ve kendi deneyimlerimi paylaşacağım.

Midas Uygulaması Güvenilir mi? Ekşi Sözlük Yorumları Üzerinden Bir İnceleme

Google’da “midas güvenilir mi ekşi” arama hacmi oldukça fazla. Bu durum “Midas uygulaması güvenilir mi?” sorusunun yanıtını arayan kişilerin ekşi sözlük yorumlarına fazlasıyla imtina ettiğini gösteriyor. Ben de konuyu bu perspektifte ele almaya karar verdim. Ekşi Sözlük’teki olumlu ve olumsuz bazı yorumları bireysel Midas uygulaması deneyimimle değerlendirmeye çalıştım. Umarım işe yarar.

Midas Uygulaması – Canlı Veri Tutarsızlığı

midas uygulaması güvenilir mi? ekşi sözlük yorumu

Farklı yatırım araçlarını değerlendiren birisi olarak Midas uygulamasını güvenli buluyorum.

Diğer yandan, finansal piyasaların dinamikleri oldukça karmaşıktır. Birçok platform, bu alanda yatırımcılarına farklı veriler sunar ve rehberlik eder. Benzer bir yaklaşımı Robinhood gibi popüler platformlarda da görebilirsiniz. Bu süreçte verilerin hatalı / eksik paylaşılması da olasıdır. Böyle bir durumdan etkilenmemek için, analiz yaparken farklı platformları kullanabilirsiniz.

Şahsen yatırımlarımı Midas uygulaması üzerinden gerçekleştirsem de, veri takibi ve analiz için TradingView platformunu tercih ediyorum. Ücretsiz üyelik modeli benim için fazlasıyla yeterli oluyor.

midas uygulaması güvenilir mi? ekşi sözlük yorumu

Burada tam anlamıyla gözleme dayalı bir yorum söz konusu. Bu noktada, en sağlıklı bilgiye Midas’ın resmi beyanlarına başvurarak ulaşabiliriz. Ayrıca, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) gibi regülatörlerin finansal firmalar üzerindeki denetimlerini de göz ardı etmemeliyiz. Bu kurumların gözetimi ve denetimi, sektörün şeffaflığı ve güvenilirliği açısından kritik öneme sahiptir. Sizin de, yukarıdaki yorumu paylaşan ekşi sözlük yazarıyla ortak endişeleriniz varsa, öncelikle Midas’la iletişime geçmenizi öneririm.

İspatlayabileceğiniz bir mağduriyet yaşadıysanız, bu durumda mağduriyetinizi CİMER üzerinden yetkili kurumlara ulaştırabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için buraya tıklayarak Sermaye Piyasası Kurulu web sitesini incelemenizi öneririm.

Feng Shui ürünü tüketici grubunun mutlaka okunması gereken makalesi olan “Feng Shui Esasları: Uyumlu Bir Ev için Kristal Tedaviler” ile tanışın. Kristallerin gücünü ve yaşam alanınıza olan olumlu etkisini keşfedin. Ziyaret etmek karmabuddhapower.com Uyumlu bir ev yaratma konusunda uzman tavsiyesi için.

Midas Uygulaması – Veri Akışında Kesinti

midas uygulaması güvenilir mi? ekşi sözlük yorumu

Finansal piyasalara meraklı biri olarak söyleyebilirim ki; birçok yatırım platformunun ilk dönemlerinde bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Robinhood gibi uluslararası platformlar da başlangıçta birtakım zorluklar yaşadı. Ancak zamanla bu zorlukları aştı ve alt yapıyı daha stabil hale getirdi. Dolayısıyla, Midas’ın da benzer bir evrim süreci içerisinde olduğunu söyleyebiliriz.

Hızla büyüyen yenilikçi platformlarda, bazı hataların ve aksaklıkların yaşanması kaçınılmazdır. Eğer yatırım stratejiniz yoğun al/sat işlemleri içermiyorsa, bu aksaklıklar sizin için büyük bir problem oluşturmaz. Ancak yoğun bir alım-satım aktiviteniz varsa, daha deneyimli ve tecrübeli platformları tercih edebilirsiniz.

Midas Uygulaması – Güvenlik Endişesi

midas uygulaması güvenilir mi? ekşi sözlük yorumu

Midas uygulaması güvenilir mi? sorusuna yanıt ararken kendi araştırmamızı yapmamız gerekir. Örneğin, şirketin lisansları tam mı? Şirket finansal düzenlemelere uyumlu mu? Şirketin mali durumu sağlıklı mı? Müşteri hizmetleri kalitesi tatmin edici mi? gibi sorulara yanıt aramamız gerekir. Bir yatırımcı olarak, karar verirken bireysel yorumlar yanında resmi ve objektif bilgilere de başvurmanızı öneririm. Bu, daha bilinçli ve sağlam temellere dayalı kararlar almanızı sağlar. Böylece Midas uygulaması güvenilir mi? sorusuna kendiniz yanıt bulabilirsiniz.

Uzun süredir yatırım yapıyorum ve başkalarının yorumlarına göre bir kurumun güvenli olup olmadığına karar vermem. Çünkü, bu gibi durumlarda olayların arka planında neler olup bittiğini bilemiyoruz. Dolayısıyla, birkaç yorum okuyup peşin hükümlü olmamalıyız.

midas uygulaması güvenilir mi? ekşi sözlük yorumu

Düzenli ve sık al / sat faaliyetinde bulunmuyorsanız, sizin için bu tür kesintiler önemli bir zarar teşkil etmez. Yazar, satın aldığı yerli hisselerin Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) tarafından da kaydedildiğini belirtiyor. Yani, yazarın hisseler, BİST nezdinde de yazara ait. Bu detay, yatırımcının güvende olduğunu hissetmesi için oldukça önemli. Bu, hisselerin sadece Midas platformunda değil, aynı zamanda resmi kurumlarda da kayıtlı olduğunu gösterir. Özetle; Midas uygulaması güvenilir mi? sorusu için verilen en değerli yanıtlardan birisi de bu yorum olmuş.

midas uygulaması güvenilir mi? ekşi sözlük yorumu

Bu değerlendirmeye tamamen katılıyorum. Midas gibi hızla büyüyen firmaların, birden fazla hedefe eş zamanlı olarak odaklanması doğal bir süreçtir. Elbette, yatırımcıların farklı ihtiyaçlarına cevap verebilmek için çeşitli yatırım kanallarını platformlarına dahil etmeleri gerekir. Diğer yandan, yeni özelliklerin eklenmesi ve platformun genel performansının ve kapasitesinin artırılması bu sürecin bir parçasıdır.

Ancak, bu kadar hızlı bir büyüme sürecinde, firmanın temel altyapısının stabil ve güvenilir olması önemlidir. Umarım Midas, bu konuda gereken adımları atar ve Midas uygulması güvenilir mi? sorusu daha fazla kişi tarafından sorulmaz.

midas uygulaması güvenilir mi? ekşi sözlük yorumu

Ekşi Sözlük gibi bir platformda, Midas’tan memnun kalan bir yazarın yorumuyla karşılaşınca ben de şaşırdım 🙂

15 dolarlık işlem ücreti, ülkemizdeki bilenen bankalardan birinde tahsil ediliyor diye düşünüyorum.

Midas Uygulaması – Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Lisansı

midas uygulaması güvenilir mi? ekşi sözlük yorumu

Onlarca yorum okudum ve herkesin ortak yorumu Midas’ın SPK lisansına sahip olması. Fakat, bu önemli bilginin yanı sıra, şirketin kendi web sitesinde de belirttiği üzere, her kullanıcının yurtdışı yatırımı $500.000 tutarına kadar sigortalıdır. Sigortaya ilişkin detaylı bilgilere buradan erişebilirsiniz.

midas uygulaması güvenilir mi? ekşi sözlük yorumu

Ekşi sözlük yazarları, özellikle SPK lisansı konusunda fazlaca yorum paylaşmış. Yani, hemen hemen herkes, Midas’ın SPK lisansına sahip olmasına dikkat çekiyor. Ama şöyle bir gerçek var, eğer herkes bir anda parasını çekmeye karar verirse, hangi kurum olursa olsun, bu durumu kaldırması çok zor. Yani demem o ki, SPK lisansı var diye her şeyi göz ardı etmemek lazım. Yatırımlarınızın hepsini tek platformdan yapmamakta fayda var 😉

midas uygulaması güvenilir mi? ekşi sözlük yorumu

Yazarın vurguladığı üzere, burada aslında iki farklı senaryo mevcut. Örneğin, 100 birimlik bir sermayeniz varsa ve bu paranın 50 birimi hisse senetlerine yatırılmış durumdaysa, bu hisse senetleri belirli bir sınır dahilinde sigorta kapsamına alınmaktadır. Ancak, geri kalan 50 birimlik kısmın, yani yatırıma dönüşmemiş nakit tutarın, bir iflas durumunda ne olacağı konusunda net bir bilgiye sahip değilim. Bu konu hakkında, güncel bilgiye ulaştığımda makalemi güncelleyeceğim.

Midas Uygulaması – Vergilendirme

midas uygulaması güvenilir mi? ekşi sözlük yorumu

Ülkemizde yurt dışı piyasalarda yapılan işlemler, zarar ettiğinizde bile vergi yükümlülüğüyle karşınıza çıkabiliyor. Kısaca söyleyecek olursak, yazar bu konuyu basit ve anlaşılır bir şekilde ele alarak süreci aydınlatıyor. Yurt dışı yatırımların vergilendirilmesi hakkında bilgi sahibi değilseniz, yatırım yapmadan önce bu konuyu araştırmanızı öneririm.

midas uygulaması güvenilir mi? ekşi sözlük yorumu

Yurt içi ve yurt dışı piyasalar arasında vergilenme konusunda önemli farklar bulunuyor. Örneğin, Türkiye’deki piyasalarda temettü geliriniz 70.000TL’yi aştığında vergilendirme başlıyor. Ancak yurt dışı yatırımlar için bu tutar daha düşük seviyelerde. Bence, bu tür konularda yatırımcılara yardımcı olacak bir hesap makinesi ya da benzer bir aracın platforma eklenmesi yakın gelecekte iyi olabilir. Ayrıca Midas üzerinde yine bu konu hakkında burada bir makaleye yer verilmiş.

Özetle; Midas Uygulaması Güvenilir mi?

Yatırım faaliyetleri Midas Menkul Değerler A.Ş. eliyle gerçekleştirilmektedir. Bu şirket, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yetki verilmiş ve denetlenen bir aracı kurum olup, bankalar gibi düzenli denetime tabi tutulan ve birtakım regülasyonlara uygun hareket eden bir finans kuruluşudur.

Midas, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından çıkarılan yasa ve yönetmeliklere riayet etmekle mükellef bir kuruluş konumundadır.

Midas üzerinden yapılacak yatırımlar, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu kapsamında koruma altındadır. Ek olarak, Midas, Mali Suçları Araştırma Kurulu tarafından belirlenen yasa ve yönetmeliklere uyumlu hareket etmekle yükümlüdür. Şirket, ilgili tüm kanun ve yönetmeliklerle uyum içerisinde faaliyet gösterir.

Midas Üyelik Ücreti

Midas üyelik ücreti bulunuyor mu? Sık merak edilen bir konu olup üyelik ücreti bulunmamaktadır. Yapılan alım / satım işlemlerinden komisyon almaktadır. Kapsam ve komisyon oranları için aşağıdaki iki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Borsa İstanbul

KapsamMidas’taPiyasada
İşlem Komisyonu0.01% – 0.04%Ücretli
Canlı VeriÜcretsiz0 – 30 TL
Hesap İşletimiÜcretsiz0 – 25 TL
Portföy Taşıma (Virman)ÜcretsizÜcretli
Hak Kullanımları
(Rüçhan, Bedelli & Bedelsiz)
ÜcretsizÜcretli
Takas Payı ve Saklama ÜcretiYokÜcretli

Amerikan Piyasası

KapsamMidas’ta*Piyasada
İşlem Ücreti1,5 USD15 USD
Canlı VeriÜcretsiz150 TL
Hesap İşletimiÜcretsiz100 TL
Parça HisseVarYok
Hesaba Para AktarmaÜcretsizÜcretli
Hesap Güvencesi (SIPC)VarYok

Midas (Midas Menkul Değerler Anonim Şirketi) Firması Hakkında

Qnbeyond hızlandırma programı’nın ikinci döneminde yer alan ve yerli robin hood olma amacıyla yola çıkmış finansal bir girişim. SPK tarafından aracı kurum izni almış firmadır.

Midas Uygulaması Kimin?

Midas uygulaması güvenilir mi? sorusunu soran birçok kişi Midas’ın sahibini de merak ediyor. Kurucusu olan Egem Eraslan, genç bir girişimci, ve eğitimci bir aileden geliyor. Sosyal mecraları oldukça verimli kullanıyor ve bu sayede ciddi bir kullanıcı sayısına ulaştılar.

Buraya tıklayarak Egem Eraslan’a ait X (Twitter) hesabına erişebilirsiniz.

Finans hakkında daha fazla makaleme ulaşmak için tıklayın.

Yorum yapın