NextDirect Türkiye – Yurt Dışından Ucuz Alışveriş Rehberi

Günümüzde yurt dışından alışveriş yapmak, özellikle de Türkiye’de bulunmayan markaların ürünlerini sipariş vermek yaygın hale geldi. Bu trendin doğal sonucu olarak, yurt dışından online alışveriş yapmak daha kolay hale geldi ve yurt dışı sitelerinin kullanımı daha da yaygınlaştı. Bu yazımızda, sizlere NextDirect Türkiye hakkında bilgi verip, NextDirect Türkiye’den sipariş vermenin detaylarına dair tüyolar sunacağız.

NextDirect Türkiye Nedir?

NextDirect Türkiye Websitesi
NextDirect Türkiye web sitesinde yüzlerce farklı marka bulunuyor.

NextDirect.com, İngiltere merkezli bir alışveriş sitesidir ve Türkiye’ye de gönderim yapmaktadır. Türkiye’deki birçok markaya göre daha uygun fiyatlar sunan Next, farklı kategorilerde birçok ürün çeşidi sunuyor. Siteyi uzun zamandır kullanıyorum, bugüne kadar çok fazla sipariş verdim ve çok sevdiğimi söylemek isterim.

NextDirect.com siparişinizi vermeden önce, ilk olarak siteye kayıt olmanız gerekiyor. Siparişlerinizin takibini yapmak ve siparişinizin onaylanması gibi durumlarda e-posta adresiniz ile iletişime geçilmesi için üye olmanız önemli. Zaten üye olamadan sipariş de veremiyorsunuz. Bu nedenle, kayıt olurken kullandığınız e-posta adresinin aktif olmasına dikkat etmeniz de önemli. Çünkü siparişlerinizle ilgili tüm iletişim bu e-posta adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

Alışveriş süreci ise, halihazırda kullandığınız online alışveriş siteleri ile aynı. Dilediğiniz ürünleri sepetinize ekleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm ürünleri sepetinize ekledikten sonra ise ödeme aşamasına geçip, ödemenizi gerçekleştirmeniz yeterli olacak. Kıyafet, aksesuar gibi ürünler gümrüğe takılmayacaktır ancak yine de istisnai ürünler sipariş edecekseniz gümrük mevzuatını kontrol etmenizde fayda var.

NextDirect Türkiye Sipariş Sonrası

Sipariş verdikten sonra, ilk olarak siparişin onaylandığına dair bir mail alacaksınız. Bunu takip eden 2-3 gün içinde tekrar bir mail alacaksınız. Bu mail, gümrüğe tabii olan ürünlerinizin ücretini ödeyeceğimize dair onay isteyen bir mail. Bu mail İngilizce dilde olacak ve cevabı da İngilizce vermeniz gerekiyor. İngilizce olarak “evet, ödemeyi kabul ediyorum”  ve Tc kimlik numarımızı yazıp maili yanıtlamanız yeterli.

NextDirect Türkiye Ödeme

Sonrasında mailde yer alan IBAN’a, belirtilen tutarı ödemelisiniz. Ödeme yaptıktan sonra, dekontunuzu da son maile cevaben tekrar paylaşmalısınız. Bu sürecin tamamlanmasının ardından, ürünlerinizin kargoya verilmesi için beklemeniz yeterli olacaktır. Kargo süresi ise ortalama 2-4 hafta arasında değişiyor.

Yurt dışı alışverişlerinde dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi ise 150 Euro sınırını geçmemenizdir. Yasa gereği, bu tutarın üzerindeki siparişler gümrüğe takılır. Ayrıca, aynı ay içerisinde 5’ten fazla alışveriş yapamazsınız.

Özet

NextDirect.com, güvenilirliği, uygun fiyatları ve geniş ürün yelpazesiyle Türkiye’deki online alışveriş severler için güzel bir yurt dışı alışveriş alternatifi. Sizler de yukarıda paylaştığım detayları dikkate alarak NextDirect Türkiye alışverilerinizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Alışveriş konulu diğer makalelerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın