WhatsApp’tan Yeni Özellik: Fotoğraf Bulanıklaştırma

WhatsApp görüntü bulanıklaştırma özelliği ilk olarak Haziran 2022 tarihinde geliştirildi. Şu an itibariyle, bazı WhatsApp masaüstü beta kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Özelliğin yakın gelecekte mobil kullanıcılara gelmesi bekleniyor.

Meta’ya (Eski adıyla Facebook) ait anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bazı beta kullanıcıları için bir görüntü bulanıklaştırma aracı sunuyor. WhatsApp’ın yeni ve gelecek özelliklerini takip eden çevrimiçi platform WaBetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre, görüntüleri bulanıklaştırma özelliği bazı masaüstü beta test kullanıcılarına sunuluyor. Bu özellik, kullanıcıların görüntülerinden hassas bilgileri paylaşmadan önce düzgün bir şekilde sansürlemelerine olanak tanıyor.

WhatsApp, kullanıcıların görüntülerini ayrıntılı bir hassasiyetle veya görüntünün tamamına uygulayabileceği iki ayrı seçenek sunuyor.

Şu an itibariyle, bazı WhatsApp masaüstü beta kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Özelliğin yakın gelecekte mobil kullanıcılara gelmesi bekleniyor.

WhatsApp, Google Play Store üzerinde Android beta 2.22.3.15 güncellemesini yayınladı ve medyalara altyazı ekleme yeteneği getirdi. Bu özellik resimlerde, videoladar, GIF dosyalarda ve belgelerde kullanılabilecek. WhatsApp Android Beta kullanıcıları, iletilen bir medyaya başlık eklemek için yeni bir mesaj kutusu görecek ve bu mesaj kutusu aracılığıyla başlık tanımlayabilecek. Ayrıca, altyazı görünümü istendiği durumda kapatılabilecektir.

WhatsApp “şimdiye kadarki en uzun” hizmet kesintisiyle 25 Ekim tarihinde karşı karşıya kaldı ve kullanıcıları, mesajlaşma uygulamasına alternatif çözümler aradı.

Downdetector, WhatsApp kesintisiyle ilgili yaklaşık 29.000 şikayet oluştuğu bilgisini paylaştı.

“WhatsApp’tan Yeni Özellik: Fotoğraf Bulanıklaştırma” üzerine bir yorum

Yorum yapın